Drugog dana trodnevnice uoči blagdana blaženog Alojzija Stepinca, u subotu, 08.veljače 2014., održana je svečana akademija u prigodi proslave 20. obljetnice izlaženja Glasnika postulature Blaženi Alojzije Stepinac. Organizatori akademije su Postulatura blaženog Alojzija Stepinca i Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu .
Na početku programa, kojeg je vodila mr. Tanja Baran, izveden je himan Blaženi naš kardinale u izvedbi tamburaškog sastava bogoslova pod vodstvom prof. Josipa Škvorca te bogoslovskog okteta. Povijesni prikaz i sadržaj Glasnika predstavio je rektor Bogoslovije mr. Anđelko Košćak. Podsjetio je kako je prvi broj Glasnika objavljen trideset i četiri godine nakon blaženikove smrti i četiri godine nakon pada komunističkoga režima, glavnog i jedinog optužitelja zagrebačkog nadbiskupa. Istaknuo je redovne rubrike, poput Urednikove riječi, Papine riječi, Teološkog podlistka, Svjedočanstava, propovijedi zagrebačkih nadbiskupa na Stepinčevo u zagrebačkoj katedrali i hrvatskoj crkvi Sv. Jeronima u Rimu, te u Krašiću. Posebno je istaknuo rubriku koja donosi dokumente o životu i radu blaženika, te iz njegove pisane ostavštine u prvom redu propovijedi kao „vrela duhovne okrepe”. Nakon izlaganja mr. Košćaka, bogoslovski oktet pod vodstvom bogoslova 5. godine Leonadra Šardija, otpjevao je pjesmu Tebe tražim za koju je glazbu napisao Šime Marović, a tekst Ante Mateljan.
Središnji dio akademije bio je scenski prikaz Optuženi Stepinac u izvedbi bogoslova Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu pod vodstvom vlč. dr. Ivana Dodleka, a prikaz su bogoslovi osmislili sami prema knjizi Stepinac Alekse Benigara. Na zoran način je prikazano kako je Stepinac svojom mirnoćom djelovao na one koji su po zadatku bili zaduženi za nered, iskrivljavanje istine. Neki od njih su za procesa vidjeli o kakvom je suđenju riječ, no nisu se usudili raditi po svojoj savjesti.
U završnom dijelu okupljenima se obratio i urednik i postulator dr. Batelja. Osvrćući se na sadržaj, rekao je kako je nastojao raznovrsnim rubrikama i tekstovima iz nauka bl. Alojzija Stepinca javnosti prikazati njegov lik i djelovanje. Akademija je završila pjesmom Pastiru dobri Alojzije u izvedbi tamburaškog sastava bogoslova i bogoslovskog okteta.